ispanya vizesi

Aşağa gitmek

ispanya vizesi

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ağus. 16, 2016 1:21 pm

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?
Bu yazımızda Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İspanya Seyahati için İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız.
Başlı başına karmaşık bir süreç olarak görülen vize işlemleri bir hayli sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. İşte bu sıkıntılı süreçlerinizi ortadan kaldırmak amacıyla Global Vize Danışmanlık sizin yerinize vize işlemlerinizi rahatlıkla halletmektedir.
İspanya Vizesi
İspanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşları eğer ki pasaportlarında Schengen vizesi bulunmuyorsa İspanya konsolosluğu tarafından verilecek olan İspanya vizesini almak zorundadırlar.
Yeşil, kırmızı, siyah ve gri pasaport taşıyan Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan vize seyahatleri için vize işlemlerine tabi tutulmamaktadır. İspanyaya seyahat etmek isteyen vatandaşlar 90 günü aşmayan seyahatleri için direk olarak İspanya konsolosluğuna başvuramamaktadırlar. Bunun için yetkilendirilmiş danışman firmalar aracılığıyla İspanya Konsolosluğu vize işlemlerine başvurulabilmektedir. Bu yetkilendirilmiş danışman firmalar arasında Global Vize Danışmanlıkta bulunmaktadır.
Uzun süre İspanya’da ikamet etmek amacıyla vize işlemleri almak isteyen vatandaşlar direkt olarak İspanya Konsolosluğuna veya İspanya Büyükelçiliğine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
İspanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlar mutlaka Schengen vizesi almak zorundadır. Alınan bu Schengen vizesi tüm Schengen vizesi ile girişleri kabul eden Avrupa ülkelerine seyahat etme amacıyla da kullanılabilmektedir. Schengen vizesi ile Avrupa ülkelerine seyahat amacı güden kişilere ilk olarak 1 haftalık seyahat izni verilmektedir. Daha sonrasında bu süre kademeli olarak artırılarak 90 güne kadar çıkmaktadır.
İspanya Vize çeşitleri ise şöyledir;
İspanya kısa süreli vize
İspanya Turistik vizesi
İspanya Ticari vizesi
İspanya Transit vize
İspanya Kongre & konferans vizesi
Öğrenci vizesi
İspanya çalışma vizesiİspanya Vize Ücreti
İspanya vize ücretleri vize çeşitlerinize ve seyahat gününüze göre farklılık gösterebilmektedir.
Sizden alınan İspanya vize ücreti İspanya konsolosluğunun vize için talep ettiği ücrettir.
İspanya Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?
Bize sorulan en popüler sorulardan bir tanesi de İspanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusudur. Bu soruya verebileceğimiz yanıt ise 7 ile 10 gün arasında vizenin İspanya konsolosluğu tarafından onaylandığıdır. Resmi tatil günleri vs. olmaz ise bu süreler içerisinde İspanya vizesi çıkmaktadır. Seyahatlerini önceden planlayan vatandaşlarımız hiçbir aksaklık yaşamamaları için 30 gün öncesinden vize işlemlerine başlamalarını önermekteyiz.
İspanya Vize Başvurusu işlemlerinde dikkat edilecek diğer hususlar şunlardır;
Başvuru işlemlerinde kullanılacak olan pasaport 10 yıldan eski veya yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Pasaportta mutlaka 2 boş sayfanın bulunması yok ise yeni pasaport başvurusu yapılması gereklidir.
İspanya seyahati için size özel olarak çıkartılan İspanya seyahat belgesi seyahat bitiminden 3 ay 15 gün sonraya kadar da geçerliliğini korumaktadır.
İspanya vizesi için gerekli evraklar en fazla 3 önce alınmış olması gerekmektedir.
Global Vize Danışmanlıktan yapmış olacağınız İspanya Vize Başvuruları Hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız 7 gün 24 saat hizmet veren 0850 346 68 74 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz…

Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/ispanya-vizesi adresini ziyaret ediniz.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 125
Kayıt tarihi : 03/08/16

Kullanıcı profilini gör http://adresburasi.bosforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz